Tel.: 8 676 20220
Darbo valandos: I-V 08.00-17.00
Santariškių g. 5, Vilnius, procedūriniame kabinete, 08.01-08.31d. dirbsime tris dienas per savaitę, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį 8:00-12:00val., kai nėra reikalinga registracija.

C – Peptidas

C peptido koncentracijos nustatymas

Tyrimas skirtas naudoti kaip pagalbinė priemonė diagnozuojant ir gydant pacientus su nenormalia insulino sekrecija. Šiuo tyrimu siekima įvertinti kaip kasa gamin ainsuliną. Insulinas ir C‑peptidas sekretuojami ekvimoliniais kiekiais ir išskiriami į kraujotaką per vartų veną. Kadangi C‑peptidas praktiškai nėra pašalinamas kepenyse, o ten pašalinama daugiau nei pusė insulino, C‑peptido skilimo pusperiodis (apytiksliai 35 min) yra ilgesnis negu insulino; C‑peptido koncentracija išliekanti periferinėje kraujotakoje yra nuo 5 iki 10 kartų didesnė ir jai būdinga mažesni svyravimai nei insulinui.
Sergant I tipo cukriniu diabetu randama sumažėjusi koncentracija, sergant II tipo diabetu padidėjusi arba normos ribose.

Rekomendacijos:

  • Rekomenduojama atlikti esant ligos simptomams dėl insulino apykaitos organizme pagal gydytojo nurodymus, taip pat įtariant kasos auglį – insulinomą.
  • Tyrimui turi įtakos vartojami vaistai (insulinas), mityba, ligos.
  • Tyrimo paėmimui reikalinga atvykti nevalgius 2-3 val.