Tel.: 8 676 20220
Darbo valandos: I-V 08.00-17.00
Santariškių g. 5, Vilnius, procedūriniame kabinete, 08.01-08.31d. dirbsime tris dienas per savaitę, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį 8:00-12:00val., kai nėra reikalinga registracija.

Alfa Amilazė

Alfa Amilazės nustatymas (AMYL)

α-amilazė (AMYL) serume – tai angliavandenių apykaitos fermentas. Didžiausias jo aktyvumas yra kasoje ir seilių liaukose. Kraujyje ir šlapime aptinkamos dvi šio fermento formos: kasos (P-AMYL) ir seilių liaukų (S-AMYL). Sergant epideminiu parotitu bei ūminiu pankreatitu, nutekamieji latakai išburksta. Mažiau fermento patenka į virškinamąjį traktą, o daugiau – į kraują ir iš jo – į šlapimą. Esant kasos patologijai apart α-amilazės daug informatyvesni yra P-AMYL ir Lipazės tyrimai. α-amilazės aktyvumas padidėja 3-5 kartus sergant seilių liaukų uždegimu, kasos, galvos vėžiu, žarnų nepraeinamumu, prakiurus skrandžio opai, esant pilvaplėvės uždegimui, tulžies takų ligoms, esant negimdiniam nėštumui, kai kuriems amilazę gaminantiems plaučių ir kiaušidžių navikams bei sergant tymais.

Rekomendacijos:

  • Rekomenduojama profilaktiškai atlikti 1 kartą per metus, kaip vienas iš pagrindinių kepenų funkcijos rodiklių, ligų diagnostikai ir gydymo kontrolei atliekamas periodiškai pagal gydytojo nurodymus.
  • Tyrimo rezultatams turi įtakos vartojami vaistai, mityba, alkoholis.
  • Tyrimo paėmimui reikalinga atvykti nevalgius 12 val.