Tel.: 8 676 20220
Darbo valandos: I-V 08.00-17.00
Santariškių g. 5, Vilnius, procedūriniame kabinete, 08.01-08.31d. dirbsime tris dienas per savaitę, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį 8:00-12:00val., kai nėra reikalinga registracija.

Ceruloplazminas

Ceruloplazmino koncentracijos nustatymas

Ceruloplazminas yra baltymas, kuris perneša mažiausiai 95 % viso plazmos vario. Baltymas gaminamas kepenyse ir pasižymi ūminės fazės atsaku. Sumažėjusi koncentracija nustatoma pirminės biliarinės cirozės, pirminės biliarinės atrezijos ir kai kurių sunkių hepatitų metu. Koncentracija sumažėja dėl bendro kepenų medžiagų apykaitos sutrikimo, o ne specifinio ceruloplazmino sintezės defekto. Kai kurių įgimtų ligų, tokių kaip Vilsono liga, ceruloplazmino koncentracija taip pat sumažėja. Kadangi ceruloplazmino ekspresija didėja ūminės fazės atsako metu, uždegiminių ligų metu jo koncentracija padidėja. Be to, padidėjusi koncentracija nustatoma retikuloendotelinių neoplazmų, biliarinės obstrukcijos, estrogenų vartojimo ir nėštumo metu.

Tyrimas kartu su vario tyrimu atliekamas Vilsono ligos diagnostikai.Tai paveldima liga, kurios metu sumažėja ceruloplazmino baltymo kiekis, kepenys išskiria jo mažiau dėl to vario jonai kaupiasi smegenyse, akyse, inkstuose ir kepenyse.

Rekomendacijos:

  • Rekomenduojama pagal gydytojo nurodymus atlikti esant neaiškiems neurologiniams simptomams, dėl kepenų ligų, psichikos pažeidimų, ypač jei giminaičiams buvo nustatyta Vilsono liga.
  • Tyrimo rezultatams turi įtakos vartojami vaistai, mityba, uždegiminės ligos, nėštumas.
  • Tyrimo paėmimui pasiruošimo nereikia.