Tel.: 8 676 20220
Darbo valandos: I-V 08.00-17.00
Santariškių g. 5, Vilnius, procedūriniame kabinete, 08.01-08.31d. dirbsime tris dienas per savaitę, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį 8:00-12:00val., kai nėra reikalinga registracija.

CREA | Kreatininas

Kreatinino koncentracijos nustatymas

Tyrimas skirtas inkstų funkcijai tirti.Lėtinės inkstų ligos yra pasaulinė problema, kelianti didelę sergamumo ir mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Dabartinėse gairėse lėtinė inkstų liga apibrėžiama kaip inkstų pažeidimas arba glomerulų filtracijos greitis.
Šis tyrimas yra dažniausiai inkstų funkcijos vertinimui naudojamas tyrimas. Kreatininas yra kreatino fosfato skilimo raumenyse produktas ir organizme dažniausiai yra gaminamas gana pastoviu greičiu (priklausomai nuo raumenų masės). Jis laisvai filtruojamas glomeruluose ir, normaliomis sąlygomis, yra visiškai nereabsorbuojamas kanalėliuose. Nedidelis, bet reikšmingas, kiekis taip pat yra aktyviai sekretuojamas.

Rekomendacijos:

  • Rekomenduojama profilaktiškai atlikti 1 kartą per metus, ligų diagnostikai ir gydymo kontrolei atliekamas periodiškai pagal gydytojo nurodymus.
  • Tyrimo rezultatams turi įtakos vartojami vaistai, mityba, badavimas, inkstų ligos (glomerulonefritas, pielonefritas, ūmo inkstų kanalėlių nekrozė), šlapimo kanalų kliūtis, diabetas, hipertirozė, nėštumas.
  • Tyrimo paėmimui reikalinga atvykti nevalgius 8-12 val.