Tel.: 8 676 20220
Darbo valandos: I-V 08.00-17.00
Santariškių g. 5, Vilnius, procedūriniame kabinete, 08.01-08.31d. dirbsime tris dienas per savaitę, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį 8:00-12:00val., kai nėra reikalinga registracija.

Didelio tankio cholesterolio nustatymas

Didelio tankio lipoproteinai (DTL) yra atsakingi už atgalinę cholesterolio pernašą iš periferinių ląstelių į kepenis. Čia cholesterolis yra verčiamas į tulžies rūgštis, kurios išskiriamos į žarnyną per tulžies latakus. DTLcholesterolio koncentracijos serume stebėsena yra kliniškai svarbi, kadangi egzistuoja atvirkštinė koreliacija tarp DTLcholesterolio koncentracijos serume ir aterosklerozės rizikos. Padidėjusi DTLcholesterolio koncentracija saugo nuo koronarinės širdies ligos, tuo tarpu sumažėjusi DTLcholesterolio koncentracija, ypač kartu su padidėjusia trigliceridų koncentracija, didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

Skaičiuojamas kartu su trigliceridais.

Rekomendacijos:

  • Rekomenduojama profilaktiškai atlikti 1 kartą per metus, ligų diagnostikai ir gydymo kontrolei atliekamas periodiškai pagal gydytojo nurodymus.
  • Tyrimo rezultatams turi įtakos vartojami vaistai, mityba (riebus maistas), alkoholis, stresas, rūkymas, kofeinas, nėštumas.
  • Tyrimo paėmimui būtina atvykti nevalgius 12-14 val., galima atsigerti vandens, rekomenduojama dieną prieš tyrimą vengti riebaus maisto ir nevartoti alkoholio 24 val.