Tel.: 8 676 20220
Darbo valandos: I-V 08.00-17.00
Santariškių g. 5, Vilnius, procedūriniame kabinete, 08.01-08.31d. dirbsime tris dienas per savaitę, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį 8:00-12:00val., kai nėra reikalinga registracija.

41 maistinio alergeno kraujo tyrimas

41 maistinio alergeno kraujo tyrimas

41 – ieno, labiausiai europoje paplitusio, maistinio alergeno ištyrimas | Maistinė Alergenų Paletė EUROIMUN | Kraujo Tyrimas

Tyrimas yra naudojamas kiekybiniam alergenui specifinių IgE žmogaus serume matavimui, kaip pagalbinė priemonė su IgE susijusių sutrikimų klinikiniam įvertinimui. Daug alergijų būna tarpininkaujant IgE klasės imunoglobulinams. Sensibilizuotiems asmenims, išsivysčius staigiai alergijos formai (atopinei ar anafilaksinei), IgE molekulės veikia kaip kontakto taškai tarp alergeno ir specialių ląstelių, kurios alergeno poveikyje atpalaiduoja histaminą ir kitas medžiagas. Tai iššaukia simptomus, kurie atpažįstami kaip alerginės reakcijos. Tai vertinama atsižvelgiant į kitus klinikinius ir laboratorinius duomenis in vitro alergenui specifinio IgE testai gali padėti identifikuoti alergeną ar alergenus, kuriam ar kuriems individas yra jautrus.

EURO IMUN tyrimo rinkinys naudojamas pusiau kiekybiniam žmogaus IgE klasės antikūnų prieš atopinius alergenus nustatymui serume arba plazmoje in-vitro.

“Alergijos“ terminą pirmą kartą pavartojo Clemens van Pirquet, kalbėdamas apie padidintą organizmo gebėjimą reaguoti į svetimas medžiagas. Šiandien alergijos terminas reiškia pernelyg didelį jautrumą svetimoms medžiagoms, kurios paprastai nėra kenksmingos, tačiau paveiktiems asmenims gali sukelti sunkias reakcijas . Be genetinio polinkio, alergijose svarbų vaidmenį vaidina negenetiniai faktoriai, tokie, kaip alergeno ekspozicija, mitybos statusas, esamos lėtinės ligos ar ūmios virusinės infekcijos . Atopija yra paveldėtas polinkis į alergines reakcijas, tokias, kaip alerginė astma, rinitas ar dermatitas (įskaitant atopinę egzemą) . Dažniausiai pasitaikanti alergija yra 1 tipo padidinto jautrumo reakcija, kuriai esant susidaro specifiniai IgE antikūnai. Simptomai (pvz., paraudimas, edema, niežėjimas) paprastai pasireiškia netrukus po kontakto su alergenu. Dėl šios priežasties, tokio tipo alergija yra vadinama greito tipo reakcija. Išsivysčiusiose šalyse nuo greito tipo alergijos kenčia daugiau nei 15% populiacijos.

Tyrimą sudaro 41 alergenas

Kiaušinio baltymas
Kiaušinio trynys
Karvės pienas
Karvės pienas, UHT
Kazeinas
Kvietiniai miltai
Glutenas
Ryžiai
Soja
Sezamas
Žemės riešutai
Lazdyno riešutai
Pistacijos
Saulėgrąžos
Moliūgo sėklos
Kakava
Apelsinai
Braškės
Obuoliai
Bananai
Kiviai
Šilkmedžio vaisius
Figos
Pomidorai
Morkos
Bulvės
Svogūnai
Persikai
Vyšnios
Alyvuogės
Daržinės pupelės (baltosios)
Menkė
Silkė
Skumbrė
Plekšnė
Omaras
Austrės
Moliuskai
Jautiena
Aviena
Vištiena