Tel.: 8 676 20220
Darbo valandos: I-V 08.00-17.00
Santariškių g. 5, Vilnius, procedūriniame kabinete, 08.01-08.31d. dirbsime tris dienas per savaitę, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį 8:00-12:00val., kai nėra reikalinga registracija.

42 mišrių alergenų kraujo tyrimas

42 mišrių alergenų kraujo tyrimas

42 – iejų, labiausiai Europoje paplitūsių, įkvėpiamų ir maistinių alergenų ištyrimas | Mišri Alergenų Paletė EUROIMUN | Kraujo Tyrimas

Tyrimas yra naudojamas kiekybiniam alergenui specifinių IgE žmogaus serume matavimui, kaip pagalbinė priemonė su IgE susijusių sutrikimų klinikiniam įvertinimui. Daug alergijų būna tarpininkaujant IgE klasės imunoglobulinams. Sensibilizuotiems asmenims, išsivysčius staigiai alergijos formai (atopinei ar anafilaksinei), IgE molekulės veikia kaip kontakto taškai tarp alergeno ir specialių ląstelių, kurios alergeno poveikyje atpalaiduoja histaminą ir kitas medžiagas. Tai iššaukia simptomus, kurie atpažįstami kaip alerginės reakcijos. Tai vertinama atsižvelgiant į kitus klinikinius ir laboratorinius duomenis in vitro alergenui specifinio IgE testai gali padėti identifikuoti alergeną ar alergenus, kuriam ar kuriems individas yra jautrus.

EURO IMUN tyrimo rinkinys naudojamas pusiau kiekybiniam žmogaus IgE klasės antikūnų prieš atopinius alergenus nustatymui serume arba plazmoje in-vitro.

“Alergijos“ terminą pirmą kartą pavartojo Clemens van Pirquet, kalbėdamas apie padidintą organizmo gebėjimą reaguoti į svetimas medžiagas. Šiandien alergijos terminas reiškia pernelyg didelį jautrumą svetimoms medžiagoms, kurios paprastai nėra kenksmingos, tačiau paveiktiems asmenims gali sukelti sunkias reakcijas . Be genetinio polinkio, alergijose svarbų vaidmenį vaidina negenetiniai faktoriai, tokie, kaip alergeno ekspozicija, mitybos statusas, esamos lėtinės ligos ar ūmios virusinės infekcijos . Atopija yra paveldėtas polinkis į alergines reakcijas, tokias, kaip alerginė astma, rinitas ar dermatitas (įskaitant atopinę egzemą) . Dažniausiai pasitaikanti alergija yra 1 tipo padidinto jautrumo reakcija, kuriai esant susidaro specifiniai IgE antikūnai. Simptomai (pvz., paraudimas, edema, niežėjimas) paprastai pasireiškia netrukus po kontakto su alergenu. Dėl šios priežasties, tokio tipo alergija yra vadinama greito tipo reakcija. Išsivysčiusiose šalyse nuo greito tipo alergijos kenčia daugiau nei 15% populiacijos. Vabzdžių įgėlimas yra problema, paprastai iškylanti vasaros metu. Normali reakciją į įgėlimą yra lokalus skausmas, patinimas, niežėjimas ir paraudimas. Vabzdžių nuodams alergiškiems asmenims gali pasireikšti sisteminiai simptomai arba netgi išsivystyti anafilaksinis šokas. Sunkios pernelyg stiprios alerginės reakcijos požymis yra rumbo susidarymas, tinimas, niežėjimas ir paraudimas su įgėlimu nesusijusiose vietose, ryklės bei liežuvio tinimas, apsunkintas kvėpavimas, pykinimas, virkškinimo trakto spazmai, viduriavimas, neurologinis deficitas, pasireiškiantis sutrikimu, svaiguliu ir apsunkintu vaikščiojimu, o taip pat padidintu pulsu bei sumažėjusiu kraujospūdžiu. Yra pavojus, kad pacientams, kuriems vabzdžių nuodai sukelia sistemines reakcijas, pakartotinis įgėlimas gali sukelti panašius arba dar sunkesnius simptomus.Tokiems asmenims yra rekomenduojama nuodų imunoterapija (VIT – angl. venom immunotherapy). Įrodyta, kad šis gydymas yra labai efektyvus ir apsaugo nuo tolesnių sisteminių alerginių reakcijų. VIT padidina specifinių IgG, blokuojančių antikūnų kiekį, kurie sumažina specifinių IgE kiekį. Įgėlus vabzdžiui, alerginė reakcija gali pasireišti tuoj pat per keletą minučių arba po kelių valandų. Kuo anksčiau pasireiškia simptomai, tuo sunkesnė yra alerginė reakcija.

Tyrimą sudaro 42 alergenai

Katė
Šuo
Arklys
Balandžių ekskrementai
Balandžių plunksnos
Triušis
Žiurkėnas
Banguotoji papūgėlė
Kanarėlė
Papūga
Ilgauodegė žieduotoji papūga
Kikilis
Bičių nuodai
Vapsvų nuodai
Vokiškasis prūsokas (Tarakonas)
Penicillium not. (pelėsiniai grybeliai)
Cladosporium her. (pelėsiniai grybeliai)
Aspergillus fum. (pelėsiniai grybeliai)
Alternaria alt. (pelėsiniai grybeliai)
Eukaliptas
Lateksas
Saulėgrąža
Rožė
Der. Pteronyssinus (namų dulkių erkė)
Der. Farinae (namų dulkių erkė)
Kiaušinio trynys
Gliuteinas
Kiaušinio baltymas
Karvės pienas
Krabai
Skumbrė
Žemės riešutai
Sojos pupelės
Kainoja (sėkla)
Šokoladas
Kiauliena
Greipfrutas
Citrina
Apelsinas
Mandarinas
Braškės
Obuoliai