Tel.: 8 676 20220
Darbo valandos: I-V 08.00-17.00
Santariškių g. 5, Vilnius, procedūriniame kabinete, 08.01-08.31d. dirbsime tris dienas per savaitę, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį 8:00-12:00val., kai nėra reikalinga registracija.

60 įkvepiamų alergenų kraujo tyrimas

60 įkvepiamų alergenų kraujo tyrimas

60 – ies, labiausiai Europoje paplitusių, įkvepiamų alergenų ištyrimas | Įkvepiamų Alergenų Paletė EUROIMUN | Kraujo Tyrimas

Tyrimas yra naudojamas kiekybiniam alergenui specifinių IgE žmogaus serume matavimui, kaip pagalbinė priemonė su IgE susijusių sutrikimų klinikiniam įvertinimui. Daug alergijų būna tarpininkaujant IgE klasės imunoglobulinams. Sensibilizuotiems asmenims, išsivysčius staigiai alergijos formai (atopinei ar anafilaksinei), IgE molekulės veikia kaip kontakto taškai tarp alergeno ir specialių ląstelių, kurios alergeno poveikyje atpalaiduoja histaminą ir kitas medžiagas. Tai iššaukia simptomus, kurie atpažįstami kaip alerginės reakcijos. Tai vertinama atsižvelgiant į kitus klinikinius ir laboratorinius duomenis in vitro alergenui specifinio IgE testai gali padėti identifikuoti alergeną ar alergenus, kuriam ar kuriems individas yra jautrus.

EURO IMUN tyrimo rinkinys naudojamas pusiau kiekybiniam žmogaus IgE klasės antikūnų prieš atopinius alergenus nustatymui serume arba plazmoje in-vitro.

“Alergijos“ terminą pirmą kartą pavartojo Clemens van Pirquet, kalbėdamas apie padidintą organizmo gebėjimą reaguoti į svetimas medžiagas. Šiandien alergijos terminas reiškia pernelyg didelį jautrumą svetimoms medžiagoms, kurios paprastai nėra kenksmingos, tačiau paveiktiems asmenims gali sukelti sunkias reakcijas . Be genetinio polinkio, alergijose svarbų vaidmenį vaidina negenetiniai faktoriai, tokie, kaip alergeno ekspozicija, mitybos statusas, esamos lėtinės ligos ar ūmios virusinės infekcijos . Atopija yra paveldėtas polinkis į alergines reakcijas, tokias, kaip alerginė astma, rinitas ar dermatitas (įskaitant atopinę egzemą) . Dažniausiai pasitaikanti alergija yra 1 tipo padidinto jautrumo reakcija, kuriai esant susidaro specifiniai IgE antikūnai. Simptomai (pvz., paraudimas, edema, niežėjimas) paprastai pasireiškia netrukus po kontakto su alergenu. Dėl šios priežasties, tokio tipo alergija yra vadinama greito tipo reakcija. Išsivysčiusiose šalyse nuo greito tipo alergijos kenčia daugiau nei 15% populiacijos.

Tyrimą sudaro 60 alergenų

Pavasarinė žolė
Paprastoji šuna žolė
Motiejukas
Tikroji knisa žolė
Vilūnė
Nendrė
Rugiai
Avi žos
Mie žiai
Kviečiai
Alksnis
Ber žas
Lazdynas
Kiparisas
Uosis
Ąžuolas
Alyvmedis
Riešutmedis (graikinis)
Platanas
Veimutinė pušis
Šilkmedis
Chrizantema
Rožė
Tulpė
Hiacintas
Usnis
Paprastasis dagišius
Rūgštynės
Kietis
Alyvmedžio žiedadulkės
Gyslotis
Vaistinė sienažolė
Dermatoph. pt.(namų dulkių erkė)
Dermatoph. far.(namų dulkių erkė)
Vokiškasis prūsokas (Tarakonas)
Vištos plunksno
Žąsies plunksnos
Anties plunksnos
Banguotoji papūgėlė
Kanarėlė
Papūga
Povas
Katė
Šuo
Arklys
Karvė
Ožys
Avis
Žiurkėnas
Candida albicans (Pelėsinis grybas)
Rhizopus nigrican (Pelėsinis grybas)
Aureobasidium pullulans (Pelėsinis grybas)
Penicillium roqueforti (Pelėsinis grybas)
Bipolaris spicefera (Pelėsinis grybas)
Penicillium not. (Pelėsinis Grybas)
Cladosporium her (Pelėsinis grybas)
Aspergillus fum. (Pelėsinis grybas)
Alternaria alt. (Pelėsinis grybas)
Balanda
Rugių žiedadulkės