Tel.: 8 676 20220
Darbo valandos: I-V 08.00-17.00
Santariškių g. 5, Vilnius, procedūriniame kabinete, 08.01-08.31d. dirbsime tris dienas per savaitę, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį 8:00-12:00val., kai nėra reikalinga registracija.

Prol | Prolaktinas

Prolaktino koncentracijos nustatymas

Prolaktinas yra gaminamas priekinėje hipofizės dalyje ir yra epizodiškai sekretuojamas. Hormonas yra sudarytas iš 198 amino rūgščių ir turi maždaug 22 23 kD molekulinį svorį. Prolaktino organas taikinys yra krūties liauka, kurios augimą ir diferenciaciją skatina šis hormonas. Aukšta prolaktino koncentracija pasižymi steroidogenezės kiaušidėse ir gonadotropino gamybos ir sekrecijos hipofizėje slopinimu.
Nėštumo metu prolaktino koncentracija auga dėl suintensyvėjusios estrogenų ir progesterono gamybos. Krūties liauką stimuliuojantis prolaktino poveikis po gimdymo lemia laktaciją. Hiperprolaktinemija (vyrams ir moterims) yra pagrindinė vaisingumo sutrikimų priežastis. Prolaktino koncentracijos nustatymas yra naudojamas diagnozuojant anovuliacinius ciklus, hiperprolaktineminę amenorėją ir galaktorėją, ginekomastiją ir azoo-spermiją. Prolaktino koncentracija taip pat nustatoma kai įtariamas krūties vėžys ir hipofizės augliai.

Rekomendacijos:

  • Rekomenduojama atlikti pagal gydytojo rekomendacijas.
  • Tyrimo atsakymo tikslumui turi įtakos menstruacijų ciklo laikotarpis moterims, menopauzė, ligos, vartojami vaistai, alkoholio ir narkotikų vartojimas, nėštumas.